Jesteś tu » Gimnazjum nr 10 » NASZ PATRON

Nie ustawaj w biegu!

Już tyle lat jesteśmy szkołą dla Was, drodzy Uczniowie!
Osobno, bo znacie nas jako:''Osiemnastkę'' - sportową placówkę, która wychowała i wykształciła wielu wartościowych i znanych ludzi, teatralną scenę, na której pierwsze nieporadne kroki stawiali ci, oglądani przez Was na ekranach; pełne pomysłów otwarte, nowoczesne i bezpieczne miejsce, do którego wracają we wspomnieniach lokalni poeci, dziennikarze, a nawet... politycy.

Razem dlatego, że dane jest nam kształcić Was - młode umysły na wielu poziomach edukacji, rozwijać intelekt i ciało.

Od niedawna integracyjnie, gdyż do naszej społeczności należą też dzieci z autyzmem.

Prawdziwie, bo to, co robimy dla Was płynie z serca.

Nie ustają więc w biegu w Zespole Szkół nr 10: Wiara, Nadzieja, Rozwój, Miłość, Przyjaźń.

To dla nas wielki zaszczyt zaprosić Was, drodzy Uczniowie, Waszych Rodziców,
Absolwentów i Wszystkich tych, którzy zostawili serce w naszych murach do wspólnego świętowania
XXV-lecia Szkoły Podstawowej oraz
nadania imienia Janusza Kusocińskiego Gimnazjum nr 10.

Nieustający w biegu:
Dyrekcja i Nauczyciele