Jesteś tu » Gimnazjum nr 10 » PROJEKTY

„NASZE ZASADY, TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”.

Nasza szkoła nawiązała współpracę z fundacją Pro Familia Mea. Tworzą ją ludzie, którzy przez wiele pracy dotykali problemu narkotyków na różnych płaszczyznach: policjanci, psycholodzy, lekarze, strażnicy miejscy, żołnierze, strażnicy graniczni. To właśnie dzięki ich kompetencjom i doświadczeniu Fundacja  może realnie zwalczać narkotyki i dopalacze w szkołach i ich otoczeniu. Wspólnie z fundacją zrealizujemy już od września 2016 r. projekt „Nasze Zasady, Twoje Bezpieczeństwo”.
Fundacja do akcji zaangażowała psy - owczarki niemieckie oraz belgijskie, potrafiące szybko i skutecznie odnaleźć narkotyki zarówno u dilerów, jak i uczniów. Po raz pierwszy w Polsce psy szkolone są do wykrywania narkotyków bezpośrednio u ludzi, a nie w pomieszczeniu. W działaniu fundacja korzysta również z dronów - bezzałogowych statków powietrznych, których celem jest monitorowanie przestrzeni wokół szkół oraz placówek edukacyjnych. Przy pomocy zainstalowanej na nim kamery, można wykonać najwyższej jakości zdjęcia panoramiczne w promieniu 100-150 metrów od miejsca przebywania drona. Obsługą urządzenia zajmują się wykwalifikowani specjaliści, dbający nie tylko o skuteczność działania, ale również maksymalne bezpieczeństwo.
Już 1 czerwca podczas szkolnego festynu uczniowie poznają wspaniałe psy Fundacji, które wraz z opiekunami zaprezentują swoje umiejętności.
Jesteśmy przekonani, że wspólne działanie szkoły z Fundacją przyniesie efekty w postaci przestrzeni wolnej od narkotyków i dopalaczy.
Więcej o fundacji dowiesz się na http://www.profamiliamea.pl

ECO EUROPE CITIZEN

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: