AKCJA SEGREGACJA

21 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej.

Dodano: 2018-09-21

Działania zostały przeprowadzone w ramach współpracy z Fundacją "Nasza Ziemia", która realizuje cele związane m.in. z edukacją ekologiczną.

Podczas lekcji wychowawczych uczniowie klas IVc, Vc, VIIIc, VIIIb i IIIf gim. porządkowali okolice szkoły, zbierając śmieci do odpowiednich worków.
Podczas długiej przerwy Szkolny Klub Wolontariatu przygotował happening pod hasłem AKCJA SEGREGACJA, którego głównym celem było uświadomienie dzieciom, młodzieży i dorosłym jak ważna jest segregacja odpadów.
Klub przygotował plakat i ulotki informacyjne, a także zabawy, których motywem miały być surowce wtórne. I tak nastąpił pokaz mody ekologicznej, eko quiz, eko warcaby oraz zawody w rzucie kulką papieru do odpowiedniego pojemnika, a także popularne niegdyś kolarzyki, dziś zrobione z plastikowych nakrętek.
Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszego happeningu.
Akcję porządkowania okolic szkoły przygotowała pani Hanna Matusiak, natomiast działaniami Szkolnego Klubu Wolontariatu przewodniczyły panie Katarzyna Gołyska i Ewa Ozdowska-Bartczak.