Dzień Edukacji Narodowej

W Szkole Podstawowej nr 18 w Kaliszu dnia 13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z uwagi na fakt, że nasza szkoła jest duża, postanowiliśmy rozdzielić uczniowskie zabawy. W Sali E odbył się konkurs pod hasłem: „Cała sala śpiewa z nami” dla uczniów klas VII i gimnazjum.

Dodano: 2017-10-14

Uczniowie mieli za zadanie wybrać dowolną piosenkę polską i zaprezentować przygotowany do niej teledysk.
Wszyscy tradycyjnie bawili się świetnie i choć każdy zasługiwał na wyróżnienie, zasady konkursu były nieubłagane i trzeba było wybrać te najlepsze zespoły. Poza konkursem niezwykłym pokazem tanecznym uraczyli nas uczniowie II c – BRAWO!!!
Jury, w składzie – pani dyrektor Aleksandra Stawicka, pan Maciej Michalski, pan Dariusz Mazurek i pan Piotr Przybylak, zadecydowało wyróżnić klasę III d pierwszym miejscem – zespół wykonał piosenkę Mroza i Thompsona pt. „Jak nie my, to kto”.
II lokatę zdobyła klasa III f z piosenką „Makumba”, a dwoma trzecimi miejscami podzieliły się
klasy III b z „Nie dokazuj miła” i VII d z „Panem policjantem”.
Całą uroczystość w debiutanckiej dla siebie roli prowadziły: przewodnicząca SU Julita Maciejewska i zastępca Natalia Szmyt.