II Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady

26 kwietnia uczniowie naszej szkoły spotkali się w bibliotece szkolnej na II Ogólnopolskim czytaniu Jeżycjady.

Dodano: 2018-04-26

W akcji wzięli udział uczniowie klasy 4b, 5b, 6c, 7c oraz II d gimnazjum. Uczestnicy akcji obejrzeli wywiad z Małgorzatą Musierowicz, dzięki któremu bliżej poznali autorkę. Młodsi uczniowie dowiedzieli się, co to jest Jeżycjada. Uczestnicy poznali fragmenty wybranych tomów m.in. "Opium w rosole", "Ida sierpniowa", "Kwiat kalafiora". Uczniowie klasy II gimnazjum otrzymali losowo wybrane książki, ich zadanie polegało na wyszukaniu interesującego ich fragmentu i przeczytaniu go koleżankom i kolegom. Uczniowie zapoznali się z najnowszym 22 tomem, czyli utworem pt."Ciotka Zgryzotka". W bibliotece opracowana została gazetka przestawiająca krótko sylwetkę Małgorzaty Musierowicz oraz zdobyte przez nią nagrody. Umieszczone zostały tam także cytaty z różnych tomów Jeżycjady. Przygotowano też wystawę całego cyklu, który znajduje się w naszych zbiorach. Spotkanie zaowocowało kilkoma wypożyczeniami książek z cyklu o rodzinie Borejków.

Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję uczniom i nauczycielom.