IX edycja Konkursu Języka Angielskiego

IX KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS SIÓDMYCH I ÓSMYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i KLAS GIMNAZJALNYCH WIELKOPOLSKI POŁUDNIOWEJ pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz British Council, we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu, Empik School oraz Wydawnictwem Oxford University Press.

Dodano: 2018-12-06

6 grudnia 2018 r. odbyła się dziewiąta edycja Konkursu Języka Angielskiego, którego organizatorami są Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu oraz Szkoła Podstawowa nr 18 w Kaliszu. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia możliwa była dzięki zaangażowaniu i wsparciu pani Aleksandry Stawickiej, dyrektor SP 18 w Kaliszu, pana Jarosława Wujkowskiego, dyrektora ODN, pana Jerzego Szukalskiego wicedyrektora ODN, pani Agnieszki Ewiak, konsultanta ODN ds. języka angielskiego oraz organizacji US Fulbright, której przedstawiciele Amerykanie p. Landon Hendrickson oraz p. Caroline Ryan uczestniczyli w tegorocznej edycji konkursu.

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział przedstawiciele siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych 36 szkół Wielkopolski Południowej. Zadaniem uczestników konkursu było wykazanie się wiedzą i umiejętnościami z zakresu posługiwania się językiem angielskim. Mieli także okazję wziąć udział w warsztatach językowych oraz spotkać się z zaproszonymi Amerykanami. Po raz kolejny młodzież zaprezentowała bardzo wysoki poziom językowy i niełatwo było wyłonić zwycięzców. Komisja konkursowa pod przewodnictwem p. Joanny Kubisiak w składzie: p. Landon Hendrickson, p. Caroline Ryan, p. Emilia Hauke, p. Żaklina Dutkiewicz, p. Karolina Zielińska, p. Anna Wróbel oraz p. Daniel Kuczyński wyłoniła zwycięzców. Zadecydowały niewielkie różnice punktowe. Ostatecznie laureatami konkursu zostali:

Iga Mazurek SP Sióstr Salezjanek Ostrów Wlkp. (I miejsce)

Zofia Macicka SP w Stawiszynie (II miejsce)

Kinga Sadowska SP Sióstr Salezjanek Ostrów Wlkp (III miejsce)

Wyróżnienie otrzymali: Jan Zieliński, Joanna Rajewska, Weronika Glapa, Apolonia Wiatrak, Sandra Kamzol, Maciej Lamek, Pola Walczyńska, Wiktoria Rodzińska, Wojciech Cierniewski, Nadia Taterka.

Laureaci zostali obdarowani nagrodami, wśród których znalazły się nagrody specjalne od Pani Marszałek Marzeny Wodzińskiej.

Gratulujemy laureatom i wyróżnionym i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji konkursu.