Strefa zaufania – punkty konsultacyjne i grupy wsparcia dla rodziców

Dodano: 2018-09-07

Stowarzyszenie Fajna Szkoła w Kaliszu zaprasza chętnych Rodziców do udziału w dziewiątej edycji programu społecznego „Strefa zaufania”. Dzięki dotacji Wojewody Wielkopolskiego zostaną uruchomione trzy psychologiczno-pedagogicznych punkty konsultacyjne dla rodziców szukających pomocy w rozwiązywaniu problemów rodzinnych, szkolnych i wychowawczych.
Punkty będą działały nieodpłatnie od 3 września do końca listopada 2018 roku w godzinach popołudniowych.

W celu umówienia wizyty należy skontaktować się telefonicznie z wybranym punktem:
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Kaliszu ul. Prymasa S.Wyszyńskiego 3B, tel. 62 764 00 00 (dyżuruje psycholog i pedagog);
- Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Opatówku ul. Parkowa 1 tel. 62 752 94 47 (dyżuruje pedagog).
Porad udzielają specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami.
Spotkania ze specjalistami w ramach grup wsparcia dla rodziców, które będą odbywały się od września do listopada raz w miesiącu w Kaliszu będą dotyczyły:
I Profilaktyka uzależnień: alkohol, narkotyki, dopalacze. (wrzesień)
II Co się dzieje z moim ciałem? Jak odpowiadać na trudne pytania zadawane przez dzieci                     i młodzież dotyczące rozwoju psychoseksualnego. (październik)

III Zaburzenia odżywiania u dzieci i młodzieży: anoreksja, bulimia, otyłość i inne nieprawidłowości wywołane brakiem akceptacji w grupie, niską samooceną, trudnościami w relacjach w rodzinie. (listopad)

Grupy wsparcia w poradni w Opatówku odbędą się dwukrotnie i będą dotyczyły:

I Uzależnienia behawioralne: od telefonów komórkowych, Internetu, gier komputerowych, telewizji. (wrzesień/październik)

II Zaburzenia odżywiania u dzieci i młodzieży: anoreksja, bulimia, otyłość i inne nieprawidłowości wywołane brakiem akceptacji w grupie, niską samooceną, trudnościami w relacjach w rodzinie. (październik/listopad)

Daty i godziny oraz miejsce spotkań zostaną podane w późniejszym terminie w osobnych ogłoszeniach.