Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 28 - 30 maja klasy 6a, 7a, 7b oraz 3 koleżanki z 2a i 2e gimnazjum zwiedzały Trójmiasto.

Dodano: 2018-06-03

W pierwszym dniu spacerowaliśmy po Molo w Sopocie, odwiedziliśmy port w Gdyni oraz podziwialiśmy zachód słońca na plaży we Władysławowie. W drugim dniu odwiedziliśmy Stadion PGE Arena w Gdańsku, Westerplatte oraz zabytkowe Główne Miasto Gdańsk. W ostatnim dniu podziwialiśmy panoramę Gdańska z Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, zwiedzaliśmy Stocznię Gdańską oraz w drodze do Kalisza odwiedziliśmy Domek do Góry Nogami w Szymbarku. W Szymbarku poznaliśmy także język i tradycję Kaszub, przeżyliśmy "prawdziwy" nalot w Bunkrze Gryfa Pomorskiego a Amelia Reksa z klasy 7b zagrała nam utwór na największym koncertującym fortepianie świata "Stolëmòwi Klawér". Pogoda i humory dopisywały nam przez całą wycieczkę.